суббота, 24 января 2015 г.


Це цікаво!!!


-Диво?

-Ні, просто фізика.

(Можливо колись за таким принципом їздитиме метро).




пятница, 23 января 2015 г.



Світ цікавих фактів



Цікава фізика



1. Ніщо не може горіти ще раз, якщо вже згоріло.
2. Міхур круглий, оскільки повітря усередині нього однаково давить на всі його частини, поверхня міхура рівновіддалена від його центру.

3. Чорний колір притягує тепло, білий відображає його.

4. Батіг видає клацання, тому що його кінчик рухається швидше за швидкість звуку.

5. Бензин не має певної точки замерзання - він може замерзнути при будь-якій температурі від -118 З до -151 С. При замерзанні бензин не стає повністю твердим, швидше нагадує гуму або віск.

6. Яйце плаватиме у воді, в яку додали цукор.

7. Брудний сніг тане швидше, ніж чистий.

8. Граніт проводить звук вдесятеро швидше за повітря.

9. Вода в рідкій формі має більшу молекулярну щільність, чим в твердій. Тому лід плаває.

10. Якщо стакан з водою збільшити до розміру Землі, то молекули, з яких вона складається, будуть розміром з великий апельсин.

11. Якщо в атомах прибрати вільний простір і залишити лише те, що становлять їх елементарні частки, то чайна ложка такої "речовини" важитиме 5.000.000.000.000 кілограм. З нього складаються так звані нейтронні зірки.

12. Швидкість світла залежить від матеріалу, в якому воно поширюється. Ученим удалося уповільнити рух фотонів до 17 метрів в секунду, пропускаючи їх через злиток рубідія, охолоджений до температури, дуже близької до абсолютного нуля (-273 за Цельсієм) 














воскресенье, 18 января 2015 г.

Телепортація вже не за горами


Телепортація вже не за горами

ХХІ століття –  епоха, коли можна спостерігати за процесом, як явища, описані у творах авторів наукової фантастики, виходять за межі вигадки. Телепортація, про яку нам відомо з творів Чарльза Форта та братів Стругацьких, уже більше не просто казка, що нею могли б захоплюватися тільки діти; наразі вона є одним із напрямів фізичних досліджень, галуззю, яка стрімко набирає обертів. Нещодавно вчені з інституту Нільса Бора у Копенгагені знайшли спосіб безпосередньої передачі інформації, тобто без проміжних точок, чим зробили прорив у квантовій телепортації і уможливили її подальший розвиток. Також було досягнуто того, щоб дані зберігалися протягом тривалого часу.

Для цього науковці провели експеримент, який дозволив передати квантову інформацію з однієї скляної ємності в іншу, причому вони між собою не були сполучені.  Посудини були наповнені газом цезію і поміщені у контейнери, які знаходились під впливом магнітного поля. Газ, що містився у одному з цих контейнерів, було піддано лазерному опроміненню, яке впливало на електрони атомів цезію. За рахунок цього відбувалося вирівнювання атомів, тобто вони ставали або вгору, або вниз: як і в комп’ютерному кодуванні, ці операції можуть відповідати або 1, або 0. Відкриття датських вчених полягає у тому, що їм вдалося інформацію з першої посудини передати в другу.
За визначенням, телепортація – це переміщення на великі відстані (у перекладі з грецької “теле” означає “далеко”), однак дослідники поки що можуть передавати інформацію тільки на відстані до 60 сантиметрів.  Незважаючи на це, автор дослідження Юджин Ползік запевняє, що вони збільшили б цей діапазон при наявності простору, тому телепортація інформації, скажімо, на супутник є цілком реальною.
Експерименти з квантової телепортації проводились ще з 2006 року, і з кожним роком збільшувалася відстань, на яку можна було б передавати інформацію. Наполеглива праця команди Ползіка, безперечно, дала позитивні результати: раніше атоми стикались між собою і зі стінками посудин, але завдяки ідеї покриття ємностей парафіном з внутрішньої сторони ця проблема вирішилась. Саме це і дозволило даним, що передаються, зберігатися на більш довгі проміжки часу.
Зроблене відкриття дозволить пришвидшити не тільки телепортацію матеріальних об’єктів, а і створення надпотужних квантових комп’ютерів.

четверг, 15 января 2015 г.

Дорогі друзі !

14 січня 2015 року відбувся вебінар  «Актуальні питання ЗНО - 2015» за участю Ігоря Леонідовича Лікарчука за підтримки ВГ«Основа». Ознайомитись з матеріалами вебінару та переглянути запис вебінара за можете посиланням  

http://youtu.be/awzKIJr6zPU